Te nemzeti pántlikás csikóskalapban ácsorgó szent madárijesztő! - Szabó Rebeka ezt jól elintézte. Mi lesz most? A Maffiacsaládok Nemzeti Földmutyi Bizottságának borsodi szárnya ronda sebet kapott. Úgy hiányzott ez most kampányidőben, mint Vidikének az utolsó pillanatban beszedett tizenegyes a műkedvelőkel emberhátrányban felálló Podgorica ellen. 41 rendbeli magánokirat hamisítás gyanúja a Talpig Becsületesek között? Ez meg hogy lehetséges?
Mikor maga Fazekas Sándor vidékrontási miniszter és Nemzeti Megtekintő maga mondta a saját szájával nemrég, hogy:
„Az NFA munkáját az elmúlt időszakban minden olyan ellenőrző szerv vizsgálta, amely arra jogosult. Semmilyen vizsgálat nem talált egyetlen törvénysértést sem.”
Jó, vele előfordul, hogy lányos zavarában hazudik, mint aki könyvből olvassa az időutazást is lehetségesnek tartja, de a fenti kijelentés akkori is csak furcsa a mostani 41 rendbeli vádemelési javaslat tükrében. Hogy mit műveltek a derék nermunkások a BNPI földbérlet körül azt Ángyán szépen összefoglalta előzményestől ebben a munkájában. Kiderült belőle, hogy tudott a mutyitról Fazekas Sándor, Tállai András, Budai Gyula, Mengyi Roland, Szabó Csaba, vagyis minden borsodi fideszes potentát a vidékrontási minisztérium vezetésével együtt. Ángyán nyomásgyakorlást emleget és amnéziát feltételez Budai Gyulánál, beigazolódó feltételezésekről értekezik a földszerzések körül, ami ma már tudjuk, a Fideszből kilépéséhez vezetett.
Érdekes, hogy még a nyomozati szakaszban sem vették komolyan a dolgot, volt akinek akkor is akadt mesélni valója az egyik pórul járt helyi gazdának, Sinkó Tibornak:
"Tanúként voltam beidézve a Szabó Rebeka féle feljelentés után indult nyomozásban. Attól függetlenül, hogy az ügy érdemben elült, mondván az hogy megbeszélik az államtitkárral a dolgok alakulását, az még nem jelent semmit, és nem bűncselekmény ismerni a politikusokat. Na szóval elmondta nekem egy nagy győztes amikor összefutottunk a hivatalban és ketten vártunk a sorunkra néhány órát, hogy összejöttek a haverok a gazdakörben, és meghányták vetették a dolgokat. Nem volt semmiféle pontozás, a listából amit összeállítottak és eljutattak Szabónak és Tállainak formai okokra hivatkozva kiszórták akit nem akartak nyertesnek. Pl. nem írta alá a közjegyző által hitelesített papírt stb. Aztán ami mégis benn maradt azt lepontozták. Azt is kérdezte tőlem, hogy miért nem vagyok én is benne a gazdakörben? És akkor lenne miről egyezkednünk, mert föld az van itt elég, de az hogy bárkit beengedjenek csak úgy a hatalom közelében levők, az nem járja. Egy önkormányzati képviselőtestületi jegyzőkönyvbe is hosszan tárgyalták, hogy miként kell eljárni a BNPI-s pályázatok ügyében. Mondanom sem kell, a rendőrök szerint nem volt bizonyítható a korrupció."
Szép, nem? Most arra leszek kíváncsi, vajon miféle mesével próbálkoznak meg kibújni a 41 vádemelési javaslat alól? Budai Gyulának vajon visszatér az emlékezete, ha az ügy bírósági szakaszba ér? Mert Ángyán szerint emlékeznie éppen volna mire:
Ezen a megbeszélésen a történteket határozottan számon kérő Budai Gyula a döntés általa feltételezett igazi okairól, gazdasági, politikai hátteréről, a személyi és egyéb összefüggésekről beszélt, (nevekről és összefüggésekről, amelyek azután a legnagyobb nyertesekkel kapcsolatban – úgy tűnik, megalapozottan – ma sorra fel is merülnek!). A kormánybiztos – velem ellentétben, aki minderről ott értesült – láthatóan igen tájékozott volt a háttérkapcsolatokról, amiket a vitapartnerek sem cáfoltak. Ezekkel ő szembesítette a minisztert és a miniszteri megbízottat, kilátásba helyezve ezek nyilvánosságra hozását, és mindketten sürgettük a döntés megváltoztatását. (Ennek ismeretében tanulságos mai nyilatkozatait hallgatni. Érdekes, hogy esetemben az államtitkári kinevezés nem okozott „emlékezet-kiesést”! De hát - hála Istennek - nem vagyunk egyformák!)