- Mit mondott a Kamara?
- Hogy majd mindent megtesz.
- Mennyit kapok?
- Hááát, az attól függ. Mert lehet, hogy csak pénzbírság, de lehet, hogy a legsúlyosabb, szóval halál. Tudod Mari, az a kérdés akarnak-e veled példát statuálni.
- Micsoda? Halál?
- A statuálás a lényeg, mert aszerint kapod a büntetést.
- Szép dolog! Mit mondott még a Kamara?
- Hogy ne csodálkozzál, ha ő a tárgyaláson igen súlyos büntetést kér.
- Kicsoda, az engem képviselő Kamara?
- A statuálás a lényeg....
(via)
Nem sok szánalmasabb és pitiánerebb sztori jut eszembe attól, amit most Sándor Máriával művelnek. De legalább kiderült egészen pontosan mire jó a kötelező kamarai tagság: ha szakmailag nem tudnak meghurcolni, akkor kitalálnak "etikai vétséget" , mert a Főnök seggéig nyaláson keresztül vezet a legrövidebb út. Nehogymá' valaki fekete ruhában huhogva riogassa a Szocialista Szellem Kisvasútját építőket!
Ez fontos. Az egészségügy meg le van szarva ahogy eddig.
Arra is kíváncsi lennék, hogy Sándor Mária az etikai kódex mely pontjait sértette meg pontosan, mert én ugyan elolvastam, de nem találtam benne olyat sem, amit gumiszabályként ráhúzhatnának erre a szerencsétlenre. De a "szakmai képviseletet" ellátó kamara és annak panaszkodó elnöke nyilván kreatívabban értékeli az ilyesmit nálam. Meg ugye nem is a szakmaiság vagy szó szerintiség a lényeg, hanem a statuálás. Mert az kell, az garantálja, hogy az egészségügyi dolgozók pofázókedve összemenjen, mint vérhányásos pelenka a főzőmosásban.
Innentől nem csak a kifizetetlen túlórákkal kell számolniuk, de azzal is, ha beszélnek erről a saját kamarájuk igyekszik eljárást indítani ellenük.
Tényleg skandallum, hogy Sándor Mária személyesen pénzt, iskolát és a munkájuk elvégzéséhez szükséges becsületet kérte vissza az államtól. Ha nem veszik most el az ő és társai kedvét az elégedetlenkedéstől, még a végén eszükbe jut tiltakozni azért is, hogy amit az előző ciklusban még megoldott a kormány a haverokkal évi 360 millióból, az mostanra - tulajdonosváltás után - már 1,1 milliárd közpénzbe kerül évente. A "médiamonitorozás" fontos, a túlórák kifizetése meg nem, se az egészségügyben, se az oktatásban.
Sőt, a tanároknak is készül az etikai kódex, és a mellékelt ábra szerint a tanmese is, mire lesz ez jó, és hogy járhatnak miatta pórul.