Akkor szeretem a politikusokat igazán, ha az álszent cukormáz leolvad róluk a nyári hőségben, és a lábuknál összegyűlt ragacsos dagonyában tapicskolnak önfeledten. Külön öröm, ha olyan ügyben teszik ezt, amiről nemrég még konzultáltak is velünk. Nemzetileg, ja.
Az Orbán család az ország egyik legértékesebb egybefüggő lápján bányássza a tőzeget
több másik céggel együtt. Ugyan a természetvédelmi törvény  szerint minden láp védett, az Orbán bányának helyet adó Hahót viszont  valamilyen oknál fogva nem szerepel a védett lápingatlanok 2001-es,  Orbán kormány alatt írt, 2008-ban Alkotmánybíróság által visszavont  jegyzékén. A helyét betölti ugyan egy miniszteri lista, de törvényben  azóta sem szabályozott, hogy milyen eljárás keretében kell valamit egy  területet láppá nyilvánítani.
Azt addig értem, hogy ahol  politikus rokonok bányásznak a zavarosban, ott lehetőleg egyértelmű  szabályozás se legyen a nyilvánvaló kivétel mellé. Amit nem értek, hogy  hol bujdokolhat ilyenkor a Nemzet Környezetvédelmi Apostola, Illés  Bonaparte Zoltán, hogy a tőle megszokott stílusban véget vessen ennek az  anomáliának?
Azt  is értem, hogy annak idején az Andrássy úton könnyebb volt magát fához  láncolni, mint most egy tőzegcsomóhoz kötni, de nem kéne tenni valamit,  Zozó? Esetleg egy dózerolós kirohanást intézni, vagy csak úgy kurucosan  megparancsolni az abbahagyást, ahogy szoktad.
Kedves Vezetőnknek  meg javasolnám, hogy a vitatható szabályozás miatti kötözködés  elkerülésére - nem, dehogy írjanak egyértelmű törvényt - módosítsa az új  Orbánalkotmányt. Legyen egyértelmű a dolog, a természetkizsákmányolás  legyen alkotmányos alapjoga minden közeli rokonnak. Megoldani egyszerű,  egyetlen félmondatot kell átírni a preambulumban.
"a Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékeit ápoljuk és megóvjuk." -helyett szerepeljen a következő:
a  Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékei közül megóvjuk  azokat, amiket rokonaink eladni már nem tudnak, és Semjén Zsolt sem  akarja kilőni őket.
Ennyi. Így legalább rögtön világos lenne  mindenkinek, hogy az ország természeti értékeit is szabadon  felhasználható és pénzzé tehető árucikknek tekintitek.
* a nap kérdése: vajon lehet kapni tőzeget a CBA-ban?
 


 
	

 
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                     
                                                    
Az utolsó 100 komment: